• Alkoholizm
  • Narkomania
  • Uzależnienie od hazardu
  • Seksoholizm
  • Pracoholizm
  • Pomoc
  1. Strona główna
  2. Odzyskiwanie z odzysku: Wywiad z Blogerem Odzyskiwania

Odzyskiwanie z odzysku: Wywiad z Blogerem Odzyskiwania

# 23 grudnia 2020

Odzyskiwanie z odzysku: Wywiad z Blogerem Odzyskiwania

W ciągu ostatniej dekady społeczność zajmująca się odzyskiwaniem danych w Internecie eksplodowała z kilkoma zasobami, od aplikacji, przez fora po blogi. Zasoby te stały się integralną częścią procesu wychodzenia z nałogu dla milionów ludzi dotkniętych uzależnieniem.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy przeprowadzimy wywiady z niektórymi z najwyżej ocenianych blogerów zajmujących się odzyskiwaniem z 2018 roku. Blogerzy ci odgrywają szczególną rolę w internetowej społeczności zajmującej się odzyskiwaniem zdrowia. Nie tylko dają oni głos osobom dotkniętym nałogiem, ale także zapewniają możliwość nawiązania kontaktu podczas własnego procesu zdrowienia.

Nasze kapelusze są skierowane do odważnych mężczyzn i kobiet, którzy pisząc publicznie, przełamują piętno uzależnienia, zachęcają do jedności wśród osób dotkniętych uzależnieniem i stanowią miejsce, w którym ludzie mogą się łączyć, inspirować i uzdrawiać.

Naszym pierwszym wyróżnionym blogerem na szczycie odzyskiwania zdrowia jest Mike, of Recovering from Recovery. Mike pisze o swoich rozważaniach na temat wychodzenia z uzależnienia od alkoholu.

Pierwotnie zrodzony z pragnienia, aby znaleźć ścieżkę odzysku, który nie obejmuje 12 kroków, blog Mike'a oferuje wgląd w alternatywne podejścia, w tym nie 12-stopniowych grup wsparcia, zasobów i literatury.

Podczas gdy on rozpoznaje wartość 12-stopniowej społeczności, dołączył do grona wielu innych, którzy wyruszyli na poszukiwanie własnej drogi. Poniżej znajduje się drukowana wersja jego wywiadu, zamieszczona za zgodą.

PR: Co jest najlepsze w byciu w trakcie wychodzenia z uzależnienia?

M: W byciu na odwyku jest wiele wspaniałych rzeczy. Jestem teraz w 12. roku ciągłej absencji od alkoholu, a moje zdrowie psychiczne i fizyczne jest o wiele silniejsze niż wtedy, gdy nadużywałam alkoholu. Jestem dużo bardziej wyrównana i radzę sobie z życiem o wiele łatwiej niż przedtem. Jestem o wiele bardziej pewna siebie. Mam tendencję do mieszania się z dużo bardziej pozytywnymi i ciekawymi ludźmi niż wtedy, gdy byłem pijany. Ludzie reagują na mnie znacznie lepiej, a ja jestem szanowany, a nie unikany. Nie cierpię już na poważną depresję, tylko kilka wzlotów i upadków.

PR: Co jest najtrudniejszą częścią?

M: Na początku to było naprawdę trudne, bo to było prawie jak nauka życia w inny sposób bez kuli, której używałam przez 25 lat. Na szczęście teraz jest łatwiej, ale nadal zdarzają się sporadyczne sytuacje, takie jak nietypowe sytuacje stresowe, więc ważne jest, aby nie popadać w samozadowolenie z powrotu do zdrowia. Miałam wiele porad w stylu CBT, które naprawdę pomogły mi poradzić sobie z życiem.

PR: Czy powrót do zdrowia stał się łatwiejszy?

M: Dla mnie tak, ale nadal biorę to na poważnie i utrzymuję kontakt z innymi w trakcie rekonwalescencji. Widziałam, jak inni ludzie z wieloletnim stawały się nonszalanccy i kończyli w kłopotach. Od czasu do czasu warto zastanowić się nad tym, jak źle się sprawy potoczyły, chociaż nie pracuję ciągle nad tym, co musiałam robić w ciągu pierwszych kilku lat.

PR: Jaka jest najgorsza rada, jaką dostałeś/aś w kwestii powrotu do zdrowia?

M: Powiedziano mi, że AA to jedyny sposób, a nie jest. Widziałam, że Metoda Sinclaira i Inteligentny powrót do zdrowia naprawdę pomagają ludziom. Są też inne grupy, które zapewniają bardziej nowoczesne podejście.

Powiedziano mi, że przyjmowanie antydepresantów oznacza, że nie jestem trzeźwa, ponieważ zmieniły one mój sposób odczuwania, przez AA Big Book Thumper, który chciał, żebym się dobrze modliła. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie, wolę rady lekarzy niż członków grupy rekonwalescencyjnej.

PR: Jaka jest najlepsza rada, którą otrzymał pan w czasie rekonwalescencji?

M: Myślę, że ważne jest, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za własny powrót do zdrowia i spróbować jak najwięcej rozwiązań i znaleźć to, co się dla Ciebie sprawdza. Bądź przygotowany na to, że z czasem zmienisz swoje podejście. Przeczytałam tak wiele książek na ten temat, jak to tylko możliwe i w razie potrzeby omówiłam to z lekarzami.

PR: Czym chciałbyś się podzielić z innymi, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż?

M: Postaraj się, żeby powrót do zdrowia był dla Ciebie priorytetem na początku i spróbuj znaleźć odpowiednią dla siebie sieć wsparcia. Spotkaj się z trzeźwymi ludźmi, którzy mogą udzielać porad i odkryć zalety rozwiązań ograniczających szkody, takich jak Metoda Sinclaira, a także rozwiązań opartych na abstynencji. Jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem, przyjrzyj się, dlaczego tak się stało i zmień swoje podejście.

Chcemy serdecznie podziękować Mike'owi za poświęcenie czasu na rozmowę z nami. Ponadto, jesteśmy wdzięczni za jego bezinteresowne zaangażowanie, aby być źródłem wsparcia, informacji i surowej uczciwości dla tych, którzy są dotknięci uzależnieniem.

TZobacz

5 sposobów radzenia sobie z izolacją

29 marca 2021

5 sposobów na radzenie sobie z izolacją Jak śpiewał wielki Jim Morrison, nastały dziwne czasy. W miarę jak miliony ludzi przystosowują się do życia społecznego filtrowanego niemal...

Uzależnienie od hazardu

9 stycznia 2018

Uzależnienie od hazardu to choroba. Wyróżnia się nawet różne formy tego schorzenia. Może być związana z klasycznymi grami hazardowymi, takimi jak ruletka czy poker, ale też z...

Wpływ narkotyków na zdrowie

3 stycznia 2018

Narkomania jest zjawiskiem znanym od bardzo dawna, mimo to nadal bywa trudnym uzależnieniem do zwalczenia w społeczeństwie. Społeczności ludzkie znały ją praktycznie od zawsze, z mniejszym...

Komentarze

Najlepszy Ośrodek Leczenia Użaleznień ośrodek terapii uzależnień - ranking

PNa topie

  • Zapobieganie powrotom do nałogu

    24 listopada 2017
  • Objawy choroby alkoholowej

    6 grudnia 2017
  • Konsekwencje uzależnienia od hazardu

    9 grudnia 2017
  • Heroina - przerażający narkotyk

    16 grudnia 2017

TNowe

  • 5 sposobów radzenia sobie z izolacją

    29 marca 2021
  • Czy "witamina nie" jest najlepszym suplementem diety?

    29 marca 2021
  • Proste prawdy o uzależnieniach wciąż nie są akceptowane: Ludzie, którzy używają narkotyków nie są złymi ludźmi

    1 marca 2021
  • Nie mogę nic na to poradzić, zostałem wyzwolony: Jak język bezsilności może przeszkodzić w wyzdrowieniu z uzależnienia

    1 marca 2021

CPolecamy

Narkomania – fazy uzależnienia

2 stycznia 2018

Jak wybaczać?

26 stycznia 2021

Warto zobaczyć

  • Jak stwierdzić, czy jesteś pracoholikiem

  • Wpływ narkotyków na zdrowie

Polecamy

  • Zapobieganie powrotom do nałogu
  • Objawy choroby alkoholowej
  • Konsekwencje uzależnienia od hazardu
  • Heroina - przerażający narkotyk
© Copyright terapie-uzaleznien.pl 2018. All Rights Reserved.